Jesteś tu: » Strona główna » Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca 2013 r w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie gimnazjalistów. O godz. 8.00 odbył się apel dla klas I-III szkoły podstawowej, a o godz. 9.00 rok szkolny pożegnali uczniowie kl. IV-VI oraz  gimnazjum.

Wśród zaproszonych gości byli: Ryszard Wittke - Wójt Gminy, Jan Drozd - Komendant Powiatowy PSP w Lęborku, Edward Nagórski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Józefa Klemm - Radna Gminy Nowa Wieś Lęborska, Mirosław Lis – Przewodniczący Rady Rodziców, Arkadiusz Pasiuk -Sołtys Nowej Wsi Lęborskiej.

Pani Dyrektor złożyła podziękowania za wspieranie szkoły we wszystkich działaniach, troskę o uczniów, pomoc w organizacji przedsięwzięć edukacyjnych i realizację planów dotyczących przyszłości naszej placówki.

Na pierwszej części przeznaczonej dla młodszych uczniów, klasy trzecie szkoły podstawowej przygotowały część artystyczną, żegnając się z młodszymi kolegami i wychowawcami. Pani dyrektor przedstawiła złote dziesiątki klas pierwszych, drugich i trzecich. Następnie wychowawcy wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem ora podziękowali rodzicom za współpracę.

Program artystyczny dla starszych uczniów przygotowała klasa trzecia gimnazjum, która za lata nauki i opiekę podziękowała wierszem i piosenką dyrekcji, wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły. Drugoklasiści pożegnali piosenką absolwentów gimnazjum obdarowując ich także pamiątkowymi kubkami. Klasy piąte również skierowały kilka słów do szóstoklasistów – szczególnie do tych, którzy opuszczają mury naszej szkoły.

Potem wychowawczyni klasy trzeciej wraz z panią dyrektor wręczyły wyróżnienia, nagrody oraz świadectwa absolwentom gimnazjum. Następnie pozostali wychowawcy razem z dyrekcją wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody najlepszym uczniom z poszczególnych klas.

Najlepszą absolwentką Gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013 została Oliwia Lis, natomiast najlepszą absolwentką Szkoły Podstawowej – Anna Myszk.

Pani dyrektor podziękowała za ufundowanie nagrody dla najlepszego absolwenta gimnazjum: państwu Beacie i Edwardowi Roszczyńskim - firma „Znicz”, Damianowi Lis - FHU „Lider”, Ireneuszowi i Grażynie Kotłowskim -Sklep ABC „U Irka”, Edwardowi Nagórskiemu – radnemu NWL,

oraz za ufundowanie nagrody dla najlepszego absolwenta SP –Arkadiuszowi Pasiuk – sołtysowi NWL, a także za pomoc w ufundowaniu nagród sportowych Andrzejowi i Marianowi Syldatk, Edwardowi Mielewczyk PHU „Wimak-Merx”, które zostały wręczone podczas podsumowania Roku Sportowego i Artystycznego w naszej szkole 27 czerwca.